Dziecko w rozgrzanym samochodzie. Ofiara dzisiejszego tempa życia.

Nagłówki gazet szokują. Kolejne dziecko ofiarą roztargnienia rodziców lub mówiąc wprost bezmyślności. W Teksasie (USA) w wyniku zamknięcia w aucie podczas upałów zmarło dwoje dzieci.

Damian Kowalczyk PiS

Nagłówki gazet szokują. Kolejne dziecko ofiarą roztargnienia rodziców lub mówiąc wprost bezmyślności. W Teksasie (USA) w wyniku zamknięcia w aucie podczas upałów zmarło dwoje dzieci. Tłumaczenie rodzica, że nie wiedział o przebywającym w aucie dziecku jest niewiarygodne. Podczas gdy dziecko umierało w aucie rodzice byli w pracy. 

Jak odpowiedzialność grozi w Polsce za pozostawienie dziecka w aucie?

Polski kodeks wykroczenie wyraźnie wskazuje w art. 106 kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Jak uświadomić rodziców i wpłynąć na zmianę ich przyzwyczajeń. Polscy naukowcy, ramach projektu Omni Calculator opracowali kalkulator, który ma uświadomić rodzicom, jak tragiczne w skutkach może być zostawienie dziecka w zamkniętym samochodzie nawet na czas krótkich zakupów.

Więcej: https://www.tvp.info/43729874/upal-i-dziecko-w-aucie-opracowano-kalkulator-rozgrzanego-samochodu

Auto: Damian Kowalczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *